28 października w łochowskiej parafii Niepokalanego Serca N.M.P na zaproszenie ks. Proboszcza Romana Kowerdzieja przybyły dzieci przebrane za swoich ulubionych świętych. Uroczysta Eucharystia rozpoczęła się barwnym korowodem świętych, scholi dziecięcej oraz służby liturgicznej. Dzieci, które przebrały się za świętych podczas kazania wygłoszonego przed dk. Bartosza Ojdanę – będącego na tzw. „niedzieli powołaniowej” zostały zachęcone do zdobywania świętości poprzez codzienność tych czynności, które z Bogiem stają się piękne, czyste i dobre.

Po wspólnej Mszy Świętej po której przebrane za świetych maluchy zostały nagrodzone książkami i obrazami świętych, udały się do salki parafialnej gdzie czekał na nich pyszny tort urodzinowy. Dzięki zaangażowaniu rodziców i scholi parafianie przeżyli piękną uroczystość zachęcającą do bycia świętym w codziennych chwilach i wyborach życia.

1 2 4

 

 

ks. Piotr Jarosiewicz