W sobotę 20 października Wspólnota Przyjaciół Oblubieńca z par. Niepokalanego Serca N.M.P z Łochowa uczestniczyła w rekolekcjach dla pasterzy, administratorów i odpowiedzialnych w Białymstoku. Na rekolekcjach zgromadziły się ponadto wspólnoty z Węgrowa, Miedznej i Siemiatycz.

Blok tematyczny został podzielony na trzy konferencje, w której Ks. Krzysztof Kralka – Moderator Generalny Wspólnoty Przyjaciół Oblubieńca podkreślił odpowiedzialność za wiarę, wspólnotę oraz za rodzinę. Po każdej konferencji przybyli mogli wysłuchać świadectw oraz tego jak Bóg działa w życiu osób, które zawierzyły mu życie, rodzinę czy pracę. W centrum spotkania była Eucharystia w której rozpoczynający się rok duszpasterski oddaliśmy i prosiliśmy Boga o błogosławieństwo dla wspólnot w których wzrastamy prosząc, aby formacja ludzka której się podejmujemy w tym roku przekładała się na codzienne życie każdego z nas.

W tym miejscu zapraszamy serdecznie wszystkich, którzy chcą wzrastać we wspólnotach – czy to będzie Wspólnota Przyjaciół Oblubieńca, Domowego Kościoła, Akcji Katolickiej, czy jakiejkolwiek innej wspólnoty działającej na terenie naszej diecezji. Niech Bóg tobie drogi czytelniku błogosławi i prowadzi do wspólnoty której będziesz mógł wzrastać, doświadczyć Jego miłości i dzielić się nią z tymi którzy jej potrzebują.

ks. Piotr Jarosiewicz