„Złota rada dla wszystkich zapracowanych ojców cierpiących na brak czasu: Jeśli masz dwie sekundy w ciągu dnia dla dziecka, chłopca poczochraj po włosach, a dziewczynkę przytul – tak zbudujesz więź”. – Jacek Pulikowski

27 stycznia, gdy kończył się ŚDM w Panamie na zaproszenie duszpasterzy z łochowskiej parafii z wizytą, świadectwem oraz współmałżonką przybył Pan Jacek Pulikowski. Jak sam o sobie mówił – jest szczęśliwym mężem i ojcem trójki dzieci. Doktor inżynier, wykładowca na Politechnice Poznańskiej oraz wykładowca Studium Rodziny przy Wydziale Teologicznym UAM w Poznaniu. Od ponad trzydziestu lat czynnie zaangażowany w działalność Duszpasterstwa Rodzin. Wraz z żoną Jadwigą nie tylko prowadzą kursy przedmałżeńskie, ale także piszą książki, oraz głoszą konferencje w tysiącach miejsc w Polsce i zagranicą.

Z niesamowicie mocnym, jasnym i czytelnym przekazem przybyli także do Łochowa, dzieląc się swoim wieloletnim doświadczeniem, spotkać się z młodzieżą oraz małżeństwami. Pan Jacek zaznaczał że: „Prawdziwa, głęboka i mądra religijność mężczyzny jest najlepszym zabezpieczeniem właściwego rozwoju religijności całej rodziny” – wskazał ponadto hierarchię w rodzinie gdzie na pierwszym miejscu winna być relacja mąż – żona, dalej rodzice względem dzieci, niżej małżonkowie względem swoich rodziców i teściów i na samym końcu z innymi ludźmi.

Zachęcał do codziennej modlitwy za siebie w małżeństwie, oraz ukazywał jak w dbać o relację w rodzinie, jak ją pielęgnować by mogła wzrastać.

 fot. 2 fot. ks. Piotr Jarosiewicz