1. Serdeczne „Bóg zapłać” tym, którzy przyczynili się do godnego przeżycia rekolekcji adwentowych. Dziękuję Księżom Wikariuszom, Dziękuję Księżom Seniorom. Podziękowania składam Pani Gabrysi – naszej Organistce, Panu Jackowi – Kościelnemu. Dziękuję Paniom w kuchni za smaczne posiłki. Dziękuję tym Wszystkim, którzy upiekli ciasto na Rekolekcje. Jestem zbudowany modlitewnym skupieniem, zasłuchaniem w Słowo Boże. I dojrzałością przy Sakramencie Pokuty.

2. W przyszłą niedzielę młodzież zaprasza na „Teatr cieni” – jasełka bożonarodzeniowe odbędą się w niedzielę 30 grudnia po Mszy wieczorowej ok 19.30 ( Eucharystia będzie bez kazania, a słowem będzie teatr wystawiony przez młodzież) serdecznie zapraszamy.

3. Podziękowania – za choinki prze kościołem:ubierali: Pan Sylwester Pękul i Pan Dariusz Wróbel.

4. Podziękowanie za szopkę młodzieży z KSM-u.

5. Podziękowanie za choinki w kościele – chór

6. Podziękowanie za przyjęcie opłatków, za ofiary i życzliwość, jeśli ktoś nie otrzymał opłatka zapraszamy na chór do Pani Gabrysi.

7. SZOPKA – podziękowanie: Krzysztof Kuć, Jarosz Andrzej, Jarosz Ireneusz, Stanisław Soszyński, Boguszewski Andrzej, Rafał Koroś, Darek Koroś i ojciec Stanisław Koroś. Sławomir Zdunek, Szczepan Mielcarz i Roman Kwiatkowski, Jacek Jaczewski, Lesław Chrzanowski.

8. Dziękujemy Rodzinie Państwa Sewera za dekoracje, dziękujemy Chórowi, Oazie Rodzin , KSM za ubieranie choinek w kościele.

9. Wpłynęły ofiary na budowę ołtarza: Anonimowa – 2000 zł, od Przyjaciół Oblubieńca – 200 zł. Serdeczne „Bóg zapłać”!

10. Rozpoczęliśmy montaż oświetlenia zewnętrznego naszej Świątyni. Na razie podświetlona jest wieża oraz witraż Matki Bożej od strony trasy nr 50. Dziękujemy p. Krzysiowi Perzyńskiemu za pracę jaką włożył i delikatnie prosimy o jeszcze.

11. Udało się nam także zamontować w tym tygodniu oświetlenie części przedniej naszego cmentarza grzebalnego od Alei Łochowskiej i ulicy Targowej. Gorąco dziękujemy anonimowemu ofiarodawcy, który ufundował lampy oraz opłacił montaż. Z pewnością jest jaśniej czyli bezpieczniej.

12. Jutro Wigilia Bożego Narodzenia. Zachowujemy tradycyjnie wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Podczas Wieczerzy powstrzymujemy się od picia alkoholu.

13. O godz. 23 Koncert Kolęd wykonywany przez nasz Chór Parafialny. O północy msza św. zwana Pasterką.

14. W Boże Narodzenie msze św. o godz. 9.00, 10.30, 12.00 oraz 19.00. Nie ma mszy św. o godz. 7.00.
We środę Święto św. Szczepana – Pierwszego Męczennika. Msze św. w porządku niedzielnym.
Zachęcam do nabywania i czytania prasy katolickiej. Tygodnik NIEDZIELA w podwójnym nakładzie. Zawiera kalendarz na 2019 rok i płytę z kolędami w wykonaniu p. Ryszarda Rynkowskiego.

15. Mała zmiana jeśli chodzi o godzinę rozpoczęcia Mszy św. w Uroczystość Objawienia Pańskiego czyli 6 stycznia przed wyruszeniem Orszaku Trzech Króli. MSZA ŚW. rozpocznie się o godz. 11.00!!! a nie o 10.00. Ta zmiana spowodowana jest harmonogramem transmisji telewizyjnej.

16. W sobotę, 15 grudnia, odbyło się spotkanie Pana inżyniera konstruktora Adama Sadłowskiego z autorem i wykonawcą projektu ołtarza p. Januszem Sobczykiem. Uczestniczyli Członkowie Rady Parafialnej. Po obejrzeniu przedniej części kościoła i przejrzeniu projektu p. Inżynier stwierdził konieczność wzmocnienia stropu od strony salki poprzez konstrukcje stalowe. Na 15 stycznia ma być gotowy plan wzmocnień oraz konstrukcji ściany nośnej pod mozaikę i całość ołtarza. Orientacyjny koszt tychże prac wraz z materiałami to ok. 45000 -48000zł. Pragnę przypomnieć koszt wykonania I etapu prac , na które nasza Parafia wyraziła zgodę w dniu 12 kwietnia 2018 roku. Koszt mozaiki wraz z materiałami i wykonaniem to 624840 zł brutto (słownie: sześćset dwadzieścia cztery tysiące osiemset czterdzieści złotych) (mozaika centralna 39,8 m kw oraz mozaika kurtyn 23, 7 m kw) . Koszt posadzki (Botticino Classico – 130 m kw, Breccia Paradiso (15 m kw) i schodów bloczkowych (64 mb) – 109777 zł (słownie sto dziewięć tysięcy siedemset siedemdziesiąt siedem złotych).
Dziękujemy ofiarodawcom choinek do Kościoła.
Koncert chóru w poniedziałek o godz. 10.30

4. Podziękowanie za szopkę młodzieży z KSM-u.

5. Podziękowanie za choinki w kościele – chór

17. Dziękujemy ofiarodawcom choinek do Kościoła.
18. Koncert chóru w srode o godz. 10.30