100 – lecie Odzyskania Niepodległości w naszych parafiach, diecezji i ojczyźnie czas szczególny, piękny i niepowtarzalny.

Stąd na zaproszenie Pana Artura Lisa – Dyrektora Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Łochowie oraz ks. Proboszcza Romana Kowerdzieja odbył się występ zatutyłowany: „Puls niepodległości”. To projekt muzyczny realizowany w ramach obchodów 100-lecia Odzyskania Niepodległości – koncert zagrany został w Łochowie w dniu 14.10.2018 o godz.18.00 w Kościele pw. Niepokalanego Serca NMP w Łochowie. 

Gościnnie wystąpili: Zespół Śpiewaczy Gwizdalanki, Parafialna Schola Młodzieżowa i Schola Dziecięca. Projekt został rozpoczęty w 2018 badaniami terenowymi na Podlasiu, w celu zebrania melodii i pieśni ludowych. Opracowane przez wybitnych muzyków utwory były prezentowane w formie otwartych warsztatów bębniarskich Puls Niepodległości w Łochowie oraz w Węgrowie, w projekcie uczestniczy 20 artystów, muzykologów. kompozycje bębniarskie Tomir Sówka, Kompozycje muzyczne Oliwier Andruszczenko, Kierownik artystyczny Artur Lis, Rafał Grozdew wokal, Mateusz Wachowiak akordeon, Mateusz Woźniak kontrabas, Monika Borysiak bębny, Monia Lisa bebny, Grzegorz Śledz, bębny, Tomir Sówka bębny, Sylwia Zdunkiewicz bębny, Maciek Cierliński lira korbowa, Maciej Wojcieszuk perkusja. W projekcie zrealizowanym w Łochowie uczestniczyli także najmłodsi czyli schola dziecięca i młodzieżowa z miejscowej parafii. Dziękujemy na ręce Dyrektora Pana Artura Lisa za realizację,aranżację i wykonanie.

1

2

3

4

ks. Piotr Jarosiewicz

fot. ks. Piotr Jarosiewicz