Spotkanie młodych – czyli Lednica 2000

Lednica to wybór Chrystusa, pojednanie z Bogiem, uczestnictwo w Eucharystii, adoracja i modlitwa. To zabawa poprzez wspólny taniec i śpiew. To wspólnota i jedność prawie 100 tys. młodych serc. Lednica to wyjątkowe spotkanie pod Bramą III Tysiąclecia, którego powinien doświadczyć każdy. Tu po prostu trzeba być!

Pod hasłem „Jestem” odbyło się 22. Spotkanie Młodych, które zakończyło tradycyjnie przejście przez lednicką Rybę. W tym roku z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę w spotkaniu uczestniczył prezydent RP Andrzej Duda, który przekazał uczestnikom polskie flagi. Specjalne pozdrowienia dla uczestników przesłał również papież Franciszek.

Także grupa z naszej diecezji po raz szósty najliczniejsza od kilku lat grupa bo składająca się z ponad 90 osób młodych ludzi z parafii Kamionna, Węgrów, Łochów, Korytnica, Jabłonna Lacka, Ceranów, Sokołów Podlaski, Ostrożany oraz Niegów na czele z ks. Krzysztofem Nagórnym, ks. Łukaszem Skarżyńskim, ks. Piotrem Jarosiewiczem i ks. Romanem Smuniewskim oraz Siostrami Benedyktynkami Samarytankami: s. Margaritą i s. Nikolettą uczestniczyła w tegorocznym spotkaniu na Lednicy.

Chrystus nas nie zbiera tutaj po to, by nam powiedzieć „Patrzcie, jestem!”. On nas tu zwołuje po to, aby powiedzieć: jestem przy tobie, jestem dla ciebie, jestem skupiony na tobie. Jestem i tego uczę swój Kościół, by był skupiony na tobie – mówił abp Grzegorz Ryś, który wygłosił homilię podczas Mszy św. Była możliwość spowiedzi, zabawy, tańców, spotkania i doświadczenia wspólnoty z całej polski i świata. W tym miejscu zapraszając na przyszły rok dziękujemy Magdzie Murawskiej, która wraz z ks. Krzysztofem Nagórnym zorganizowała wyjazd na Pola Lednickie.34301415_1894131683971907_7375500376801280000_n ks piotr jarosiewicz ks. piotr j. lednica