7 października w par. Niepokalanego Serca N.M.P w Łochowie z inicjatywy ks. Proboszcza Romana Kowerdzieja parafianie mieli możliwość słuchać, modlić się oraz wesprzeć materialnie Zgromadzenie Sióstr św. Michała Archanioła. W imieniu posługujących na co dzień w Kamerunie zakonnic, siostra Immakulata opowiadała o posłudze, działalności i codzienności zgromadzenia. Posługa misyjna, jest odpowiedzią na wołający głos z Afryki o nowych misjonarzy, oraz realizacją wezwania Soboru Watykańskiego II, by instytuty życia konsekrowanego podjęły się pracy ewangelizacyjnej.

Dlatego też siostry na stacjach misyjnych swoją troską ogarniają dzieci sieroce i ubogie, prowadzą przedszkola, szkoły i oratoria, gdzie kształć, przekazują wiarę, a także dożywiają, leczą i na różny sposób wspomagają potrzebujące dzieci.

Siostra dzieląc się świadectwem zachęcała do modlitwy, postu i ofiary na rzecz misji.

s. Immakulata

ks. Piotr Jarosiewicz