III Niedziela Zwykła 27 stycznia 2019 r.

1. Dziękujemy Państwu Pulikowskim za przybycie do naszej Wspólnoty, podzielenie się swoim rodzinnym i małżeńskim doświadczeniem.
Zapraszamy na spotkania tematyczne ; po mszy św. o 12.00 dla nieżonatych i niezamężnych, a od 17.30 dla małżonków.

2. Trwają prace w naszej Świątyni. Został zdemontowany witraż. W tym tygodniu zostanie przeniesiona rama na okna nad chórem. Zmienione też zostaną pęknięte szyby. Panowie zaczną montować witraż.

3. Bardzo dziękuję Panom Radnym za owocne spotkanie z Panem Inżynierem Adamem Sadłowskim. Jestem pod wrażeniem zainteresowania i chęci pomocy w różnorakich kwestiach i na wielu polach. W trakcie dyskusji podjęto decyzję o użyciu gazobetonu do wymurowania ściany nośnej, zamiast żelbetonu. Będzie mniejszy ciężar i nacisk na strop. Zatem lżejsza będzie konstrukcja stalowa użyta do zabezpieczenia stropu.

4. Prosimy o przejęcie Wizerunku Jezusa Miłosiernego do dalszej peregrynacji w naszych rodzinach.

5. 1 lutego , I Piątek miesiąca. Oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. O 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość spowiedzi do godziny 18.00. O 18 msza św. Chorych będziemy odwiedzać od godziny 14.00.

6. W Sobotę, 2 lutego, Święto Ofiarowania Pańskiego czyli Matki Bożej Gromnicznej. W naszej Świątyni msze św. będą sprawowane w godz. 7.00, 10.00 oraz 18.00. Podczas mszy św. poświęcimy świece zwane gromnicami. Przypominamy o kapturkach ochronnych na świece, żeby nie zabrudzić posadzki. Po mszy św. o godz. 18.00 Nabożeństwo I soboty miesiąca: rozważanie oraz modlitwa różańcowa.

7. Serdeczne „Bóg zapłać” za bardzo życzliwe przyjęcie nas podczas wizyty duszpasterskiej . Dziękujemy za podwiezienie, odprowadzanie, poczęstunek. Dziękujemy za wszystkie ofiary, które są przeznaczone na budowę ołtarza głównego do naszej Świątyni. Dziękujemy za podstawienie pojazdów.

8. Wizyta duszpasterska dobiega końca. Porządek kolędy w tym tygodniu:

-Poniedziałek 28 stycznia , od 14.00 ; Aleja Węgrowska (numery nieparzyste (77) (3 księży)
– Wtorek , 29 stycznia , od 14.00 Spokojna i Parkowa (27) (2 kapłanów), ul. Wiśniowa (1 kapłan) oraz Wszyscy, którzy byli w pracy i nie mogli nas przyjąć. Prosimy o zgłoszenia.

9. Zachęcamy do nabywania i czytania Tygodników „Niedziela”, „Gość Niedzielny” oraz „Idziemy”.

10. Zapraszamy do zapisów na ferie w parafii. Są jeszcze wolne miejsca na wyjazd do kina i na basen.

0ferie