Niedziela Palmowa 14 kwietnia 2019 r.

1. Serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary anonimowe w wysokości 500 zł oraz 2000 zł na nasz ołtarz główny.
2. Dziękujemy z serca za ogromną życzliwość i hojność naszych Parafian podczas rekolekcji wielkopostnych. Otrzymaliśmy ciasto , różnego rodzaju sałatki oraz inne wiktuały. Dziękujemy Pani Małgosi Ścigockiej, Pani Jadzi Siuchta, Pani Wacławie Kopania, Pani Eli Napłoszek . Dziękuję P. Eli Wróblewskiej oraz p. Kasi Wróblewskiej za przygotowanie posiłków.
3. Niedziela Palmowa rozpoczyna najważniejszy Tydzień roku kościelnego. Będziemy przeżywali Mękę, Śmierć i Zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa.
4. Zgłoszonych Chorych odwiedzimy w poniedziałek w godzinach 14-17.
5. We wtorek Panie Katechetki przeprowadzą próbę sypania kwiatków na procesję rezurekcyjną , wyznaczą osoby do różnych funkcji podczas procesji.
6. Wzorem roku ubiegłego, w Wielką Środę , Droga Krzyżowa ulicami Łochowa. Gorąco zapraszamy wszystkich na Eucharystię o godz. 18.00. Bezpośrednio po Mszy św. , czyli około 18.40, udamy się poprzez ulice naszego miasta rozważając Mękę Pańska oraz nasz człowieczy los.
7. Święte Triduum Paschalne : czwartek, piątek i sobota. Nabożeństwa będą się rozpoczynały o godz. 19.30 każdego dnia.
8. Wielki Czwartek – msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 19.30. Pamiątka ustanowienia Sakramentu Eucharystii oraz Sakramentu Kapłaństwa. Jest to także w naszej Parafii dzień przyjęcia do służby nowych ministrantów. Adoracja trwać będzie do 24.00 . Adoracji w Ciemnicy przewodniczyć Przyjaciele Oblubieńca. Po mszy zapraszamy na MISTERiUM MĘKI PANSKIEJ
9. Wielki Piątek Męki Pańskiej o godz. 19.30. Jedyny dzień w roku bez mszy św. Sprawowana jest jedynie Liturgia Męki Pańskiej. W skład jej wchodzą liturgia Słowa, Modlitwa Powszechna, adoracja Krzyża, Komunia św. oraz przeniesienie Chrystusa do Grobu. Ofiary składane w tym dniu na tacę są przeznaczone na utrzymanie Grobu Pańskiego w Jerozolimie. Oraz innych miejsc świętych. W tym dniu przed Nabożeństwem rozpoczynamy Nowennę przed Uroczystością Miłosierdzia Bożego. W tym dniu obowiązuje ścisły post zarówno jakościowy (bez mięsa) jak i ilościowy (jeden posiłek do syta, dwa lekkie). Adoracja w Ciemnicy od godz. 8.00. Zwracam się do KŻR , Rycerstwa Niepokalanej , Wspólnoty Pomocy Duszom Czyśćcowym oraz Wspólnoty Przyjaciół Radia Maryja o zorganizowanie adoracji w ciągu dnia w Wielki Piątek i Wielką Sobotę wyznaczając osoby na poszczególne godziny. Proszę Katechetów o zaproszenie poszczególnych klas i szkół na adorację. O godz. 15.00 Droga Krzyżowa w kościele. Adoracja będzie trwać do godz. 24.00 . Przewodniczyć będą Członkowie Domowego Kościoła.
10. WIELKA SOBOTA . Adoracja rozpocznie się o godz. 8.00 . Zachęcamy do wspólnej modlitwy rodzinnej w tym dniu. Święcimy pokarmy na stół wielkanocny według następującego porządku:
-W kościele 9.00, 10.00, 11.00 oraz 16.00.
– Jasiorówka (remiza ) godz. 12.00
– ul. Polna 11 (u. Państwa Ciepłowskich ) – 12.00
– Barchów (świetlica) – godz. 12.00
– Stary Łochów (remiza) – 12.45
– Kaplica przy Pałacu – 12.45.
Podczas święcenia pokarmów święcimy także wodę i sól . Przynosimy ze sobą naczynia, by zabrać wodę do domu.
​Wieczorne Nabożeństwo Wigilii Paschalnej rozpocznie się o godz. 19.30 przy ognisku. Przynosimy osłonięte świece.
Adoracja Zmartwychwstałego będzie trwała do godziny 24.00 – prowadzona przez młodzież z Parafii – starszą i młodszą. Na czuwanie przy Grobie Pańskim i na Rezurekcję zapraszamy Panów Strażaków oraz Harcerzy.
​Rezurekcja o godz. 6.00 rano. Od 5.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu . Procesja z Najświętszym Sakramentem i trzykrotne obejście Świątyni. Samochody stawiamy tak , aby procesja mogła swobodnie przejść.
Msze św. w Uroczystość Zmartwychwstania będą jeszcze sprawowane o godz. 10.30, 12.00 oraz 19.00. W kaplicy Pałacowej o godz. 10.30.
Będziemy starali się wyspowiadać wszystkich chętnych pojednania z Panem. W Wielki Piątek podczas liturgii i po niej. Wielka Sobota podczas adoracji oraz poświęcenia pokarmów.
11. Zachęcamy do nabywania tygodników katolickich : „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „Idziemy”.

MISTERIUM