OGŁOSZENIA
VIII Niedziela Zwykła 03 marca 2019

1. Serdeczne „Bóg zapłać” Panu Bogdanowi Snopkiewiczowi za odnowienie i założenie ramy pod witraż Wieczerzy Pańskiej. Pan Bogdan wykonał tę pracę zupełnie bezpłatnie. W imieniu całej Wspólnoty składam gorące podziękowanie.
2. Dziękujemy za ofiary w wysokości 600 zł na nasz ołtarz główny.
3. Jutro Uroczystość św. Kazimierza, Królewicza, Patrona naszej Archidiecezji Białostockiej.
4. 6 marca, Środa Popielcowa. Rozpoczynamy czas Wielkiego Postu. Obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i post ilościowy: jeden posiłek do syta i dwa lekkie. Msze św. wraz z posypaniem głów popiołem o godz. 7.00, 10.00, 18.00 oraz 20.00 dla tych , którzy pracują najdłużej.
5. Dziś rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Będzie trwał do przyszłej niedzieli. Przynajmniej na okres Wielkiego Postu podejmijmy abstynencje w intencji tych, którzy nie mają siły powstrzymać się od alkoholu i innych uzależnień. Niech otworzą się na moc Boga i podejmą terapię.
6. 7 marca, I czwartek miesiąca. U nas comiesięczna adoracja Jezusa w Najświętszym Sakramencie w godzinach od 7.30 do 21.00. Wspólny rożaniec w godzinach 9.00, 12.00, 15.00, 20.30. Nasz Pan chce obdarzyć nas zdrojami łask. Znajdźmy czas, przyjdźmy! To sam Bóg nas zaprasza!
7. W piątek , 8 marca , modlimy się w intencji wszystkich kobiet.
8. W piątek, o godz. 17.15 dzieci gromadzą się na Drodze Krzyżowej. Na godz. 20.00 zapraszamy na Drogę Krzyżową młodzież i dorosłych.
9. W niedzielę , o godz. 18.15 Gorzkie Żale – rozważanie Męki Pańskiej wraz z kazaniem pasyjnym.
10. Za pobożne uczestnictwo w Drodze Krzyżowej jak i Gorzkich Żalach można zyskać Odpust Zupełny pod zwykłymi warunkami: Stan łaski uświęcającej, brak przywiązania do grzechu oraz modlitwa w intencjach Ojca św.
11. Spotkanie organizacyjne dla rodziców dzieci przygotowujących się
do bierzmowania – niedziela 10 marca po Mszy o 12.00.
12. Zachęcamy do odwiedzenia naszego kina dziś o godz. 14.00 i obejrzenia filmu pt. Gurgacz. Film jest portretem niezwykłego kapłana, który nie wahał się konsekwentnie podążać drogą sumienia w najczarniejszych latach powojennej Polski, drogą, na której czekała go męczeńska śmierć. Ksiądz Władysław Gurgacz, jezuita, był kapelanem Polskiej Podziemnej Armii Niepodległościowej. Głosił prawdę w czasach zniewolenia. Ratował zbłąkane dusze, prowadząc je do Boga. Był oddanym sługą Maryi, całe życie pozostając wierny Bogu i Ojczyźnie. Idąc za głosem sumienia, trwał do końca przy młodych żołnierzach.
13. Są do nabycia nowe numery Tygodników katolickich. Gorąco zachęcamy!
14. Zapraszamy 10 marca za tydzień na Bieg dla Eli. Organizowany przez Lachowską Grupę Biegowa oraz parafie. Do przebiegnięcia będą 2 lub 7 km . W trzech kategoriach wiekowych. Wszelkie informacje na stronach