W sobotę 23 czerwca bieżącego roku w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie w przeddzień Uroczystości Narodzenia Św. Jana Chrzciciela Wspólnota Przyjaciele Oblubieńca  miała swoje Ogólnopolskie Święto Patronalne. Z całej polski zjechało się około 3 tysięcy wiernych wraz z kapłanami by w 100 – lecie odzyskania niepodległości polski zawierzyć Opatrzności.

Rozpoczęcie zaczęło się od zawiązania wspólnoty oraz modlitwy po której ks. Krystian Malec z diecezji zamojsko-lubaczowskiej wygłosił konferencję o zawierzeniu Abrahama. Następnie wspólnota zgromadziła się by wspólnie pod przewodnictwem przewodnictwem J.E. Bpa Michała Janochy przeżyć Eucharystię podczas której wraz z Moderatorem Generalnym o. Krzysztofem Kralką przybyli wierni mogli zawierzyć Opatrzności.

Po Mszy Świętej odbyło się nabożeństwo posłania nowych odpowiedzialnych za wspólnoty, adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa.

DSC_0045 (1)

DSC_0029

 

Fot. Alina Jakubisiak

Ks. Piotr Jarosiewicz