W niedzielę 24 lutego, kiedy w kościele czytany był fragment Ewangelii według świętego Łukasza, w którym Jezus nawołuje wszystkich do niczym nie ograniczonej miłości wobec bliźnich, na placu przy kościele w Łochowie, już po raz dziesiąty można było honorowo oddać krew. Cała akcja rozpoczęła się o godzinie 9:00 i trwała do godziny 13:00. Od samego początku wydarzenie cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem wśród parafian. Pierwsze chętne osoby do oddania krwi pojawiły się już kilka minut przed 9:00. Kolejka przy ambulansie, w którym pobierano krew, utrzymywała się do samego końca. 

Z całą pewnością można stwierdzić, że tego dnia w naszej parafii słowa Ewangelii udało się wcielić w czyn. Ostatecznie udało się zebrać aż 20,5 litra tego, niczym nie zastąpionego, daru, jakim jest krew.

Wielkie podziękowania należą się dawcom, wszystkim księżom z parafii oraz ludziom dobrej woli, którzy bezinteresownie wspierali całą akcję.

podaruj kroplę miłości

P. Jacek Niewiadomski