Opis produktu

 „Odważnie twórzmy pokój” Betlejemskie Światło Pokoju zawitało do Łochowa.

 

 

W grudniowe dni skauci z całego świata przygotowują się do przyjęcia symbolu pokoju i pojednania – Betlejemskiego Światła Pokoju – jednego z kluczowych wydarzeń Związku Harcerstwa Polskiego. 11 grudnia, po raz dwudziesty szósty, płomień rozpalony w Grocie Narodzenia Pańskiego w Betlejem i niesiony rękoma skautów przybył do zimowej stolicy Polski – Zakopanego.

 

Tym razem czekało na niego również ponad 40 harcerzy i harcerek z Hufca Doliny Liwca, którzy, zaraz po ceremonii przekazania go od skautów słowackich, przywieźli Światło w rodzinne strony w tym również z inicjatywy ani Druhny Anny Kani oraz 6 Drużyny Harcerskiej „Czarne Psy” do Łochowa ten sposób Betlejemskie Światło Pokoju rozpoczęło swoją drogę, by znaleźć się na wigilijnych stołach tych, którzy chcą przyjąć je do swoich domów. 

 

Tegoroczne hasło Betlejemskiego Światła Pokoju brzmi „Odważnie twórzmy pokój”.  Jakie są wnioski wynikające z hasła? Nie czekaj na pokój, lecz wnoś go ze sobą wszędzie, gdzie przebywasz: do twojej rodziny, małżeństwa, miejsca pracy, Kościoła, drużyny, hufca i chorągwi.      Po prostu kochaj ludzi – nawet jeśli mają trudny charakter i – o ile to tylko możliwe – staraj się żyć w pokoju ze wszystkimi ludźmi.  Troszcz się o pokój wewnątrz Twojego serca. Jeśli pokłóciłeś się z kimś, gniewasz się na kogoś, nie podajesz mu ręki lub omijasz na ulicy – przyznaj się, że nie jest ci z tym dobrze, masz wyrzuty sumienia, cierpisz. Zdobądź się na odwagę i poświęcenie: pójdź do tej osoby, przeproś, proś o wybaczenie, pojednaj się.

Nie bądź powodem kłótni, zwad, nieporozumień. Bądź rzecznikiem pojednania i dobrze pojętej tolerancji, bo tam gdzie pokój, zgoda i miłość – tam mieszka Bóg!

 

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia i nadchodzącego Nowego Roku pragnę złożyć w imieniu zuchów, harcerzy, instruktorów i seniorów Komendy Hufca „Doliny Liwca” najserdeczniejsze życzenia.

DSC_0168 DSC_0169 DSC_0171 DSC_0172 DSC_0173 DSC_0174 DSC_0175 DSC_0176 DSC_0178 DSC_0179 DSC_0181Z harcerskim pozdrowieniem CZUWAJ !!!