Opis produktu

W nocy z 31.03 na 1.04.2017 r. odbyła się Nocna Droga Krzyżowa z Łochowa do Sanktuarium Maryjnego w Loretto. Uczestniczyło w niej ponad 120 osób z różnych parafii:  Łochowa, Kamionnej, Budzisk, Jadowa, Ostrówka, Gwizdał, Sadownego, Jerzysk, Stoczka a nawet z Warszawy.

Droga rozpoczęła się wspólną Eucharystią o godz. 21.00, której przewodniczył ks. Adam wraz z licznymi uczestnikami. Trasa zaś wiodła od kościoła ul. Szkolną, obok liceum, sklepu na Jasiorówce-Choinie i dalej przez lasy do Jerzysk (pomnik Jerzyków), przez Szumin, wzdłuż Bugu do Nadkola, przez most na Liwcu na drodze do Kamieńczyka, wzdłuż Liwca i przez Świniotop do cmentarzyka w Loretto i do sanktuarium. Łącznie około 23 km. Droga była urozmaicona, ale raczej piaszczystymi, czy błotnymi ścieżkami rozjeżdżonymi przez pojazdy leśników. Jednym słowem nie było lekko. Ale organizatorzy zatroszczyli się o bezpieczeństwo i spokój pielgrzymów ustawiając na trasie czerwone znicze, które wytyczały kierunek marszu.

Oczywiście, co kilka km były przegotowane stacje Drogi Krzyżowej, gdzie był czas na modlitwę, chwilę skupienia i następnie, do kolejnej stacji, w ciszy, rozważanie wskazanych treści. Rozważania oparte były o słowa Papieża nawiązujące do fragmentu listu do Koryntian, gdzie mowa jest o miłości i jej atrybutach. I te cechy miłości były źródłem natchnień i przemyśleń w odniesieniu do własnego życia.
Nie zabrakło tez elementów patriotycznych, z nawiedzeniem grobu przystrojonego w mundur żołnierza września 1939 r., czy wspomniany pomnik partyzantów NSZ i AK w Jerzyskach.

Za zorganizowanie Diecezjalnej Drogi krzyżowej, która po raz pierwszy zawitała także do Łochowa dziękujemy na ręce organizatorów: ks. Roberta Grzybowskiego, ks. Adama Niewęgłowskiego, kl. Eugeniusza Wintowa oraz Pana Sylwestra Pękula.

 

Art. P. Jerzy Kosiorek

1 2 3 4 5