Opis produktu

Od tego zdania ks. Roman Kowerdziej – Proboszcz par. Niepokalanego Serca N.M.P zaczął słowa kazania skierowanego na Mszy Świętej 18 września w liturgiczne wspomnienie św. Stanisława Kostki zachęcając jednocześnie przybyłą młodzież do walki o swoje życie, marzenia i aspiracje. Za oprawę muzyczną wspólnej Eucharystii była odpowiedzialna schola dziecięca, natomiast liturgicznie wspomogoli ich nowo wyświęceni lektorzy.

Po wspólnej Mszy Świętej parafianie wraz z młodzieżą przygotowującą się do sakramentu bierzmowania z inicjatywy ks. Przemysława Łozy mogli na dużym plenerowym ekranie obejrzeć film: „Czy naprawdę wierzysz” zadając sobie jednocześnie pytania:Czy człowiek potrafi żyć bez wiary? Czy życie bez niej ma w ogóle sens?

Dwanaście różnych postaw życiowych, dwanaście całkowicie odmiennych charakterów, których drogi niespodziewanie krzyżują się… Każdy z bohaterów – często wbrew swoim przekonaniom – odkrywał moc Chrystusowego krzyża. Punktem wyjścia do opowiedzenia historii stało się przypadkowe spotkanie ulicznego kaznodziei z proboszczem lokalnej parafii. Uświadomiło ono temu drugiemu, jak ważne w prawdziwej wierze – obok szczerej modlitwy – jest działanie w imię dobra.

Za obecność na Mszy, modlitwie, filmie i spotkaniu, za inicjatywę i realizację dziękujemy na ręce ks. Przemysława Łozy, młodzieży oraz Gminnej Komisji ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Łochowie.

42130536_2063212193730521_3440125137439948800_n