Opis produktu

Zakończone żniwa, czas zbierania tego, co zostało posiane i wydało owoce, stały się powodem do radosnego świętowania i wyrażenia wdzięczności Bogu za tegoroczne plony. Jak w wielu miejscach naszej diecezji tak też i w parafii Niepokalanego Serca N.M.P w Łochowie dziękując Bogu za dary które od Niego otrzymujemy parafialnie przybyli by złożyć Bogu dziękczynienie za plony. Wieniec dożynkowy, który także reprezentował naszą wspólnotę na Dożynkach Diecezjalnych wykonali mieszkańcy Jasiorówki, którzy uroczyście wnieśli przygotowany wieniec w procesji wejścia. Ks. Proboszcz Roman Kowerdziej przy asyście chóru parafialnego, scholi dziecięcej i służby liturgicznej, wśród licznie zgromadzonych wiernych na czele z Burmistrzem Łochowa Panem Robertem Gołaszewskim modlił się prosząc o Boże błogosławieństwo.

W homilii kończąc tydzień modlitw o wychowanie podkreślił niezastąpioną rolę rodziców w wychowaniu młodego pokolenia, ukazywał przykłady jak rodzice wpływają na swoje pociechy i zachęcał do troski i wrażliwości o młode pokolenie.

 

Po uroczystej Eucharystii wszyscy zostali zaproszeni na jedzenie zabawy i tańce. Tegoroczny stół suto zastawiony w zupę, kanapki, ciasto, napoje przygotowali mieszkańcy Jasionówki dzięki którym parafianie z chęcią zostali na agapie. Zabawy przygotowała schola dziecięca na czele z Panią Sylwią i Kamilem, oraz Katolickim Stowarzyszeniem Młodzieży, którzy na przemian ze scholą zachęcali do wspólnego tańca.

 

Najmłodsze dzieci mogły też – dzięki życzliwości Pana Adama Gąsiora przejechać się bryczką. W tym miejscu z całego serca pragniemy podziękować wszystkim, którzy czynnie włączyli się w przygotowanie Gminno – Parafialnych dożynek. Składamy więc podziękowanie mieszkańcom Jasiorówki za piękny wieniec dożynkowy, oprawę Eucharystii, oraz suto zastawione stoły dla wszystkich parafian – pięknie przygotowane i przykryte. Burmistrzowi Łochowa Panu Robertowi Gołaszewskimu za zaangażowanie, współudział w przygotowaniu dożynek, obecność i życzliwość. Chórowi parafialnemu na czele z Panią Gabrielą, oraz scholi dziecięcej na ręce Pani Sylwii i Kamila. Rodzicom, którzy przygotowali podest i nagłośnienie oraz Służbie Liturgicznej.DSC_0853 z2DSC_0815 DSC_0824 DSC_0853 DSC_0878 DSC_0881 DSC_0883 DSC_0885 DSC_0887