Opis produktu

30 października bieżącego roku Starosta Węgrowski – Pan Krzysztof Fedorczyk, Burmistrz Łochowa – Pan Robert Gołaszewski oraz Przewodniczący Rady Miejskiej w Łochowie – Pan Andrzej Suchenek zorganizowali niezwykłą uroczystość ku czci śp. Mariana Dzięcioła.
Na cmentarzu w Jerzyskach został uroczyście poświęcony krzyż na nagrobku zmarłego przed rokiem Burmistrza, odmówiono modlitwy oraz złożone zostały kwiaty i znicze symbolizujące naszą pamięć i wdzięczność.
Przybyli goście udali się na kościoła p.w. Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w Łochowie by uczestniczyć w Mszy świętej w 1 rocznicę śmierci śp. Mariana Dzięcioła – burmistrza Łochowa, celebrowanej uroczyście przez J. E. ks. Bpa. Tadeusza Pikusa – Ordynariusza Diecezji Drohiczyńskiej.
Po wspólnych modlitwach zaproszeni goście, rodzina i przyjaciele udali się do Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych, aby uczestniczyć w odsłonięciu oraz poświęceniu pamiątkowej tablicy ku czci zmarłego burmistrza na Hali Sportowej. Następnie odbyło się przywitanie gości, ich wystąpienia, okolicznościowy program artystyczny oraz wspólny posiłek.
Wszystkich, którym w pamięci pozostaje ten zasłużony dla naszej gminy człowiek zapraszamy do modlitwy o spokój jego duszy.