Opis produktu

Październik, podobnie jak maj, jest miesiącem maryjnym. Kiedy 7 października 1571 roku, w bitwie pod Lepanto wojska chrześcijańskie odniosły zwycięstwo nad flotą turecką uznano to za cud wyproszony właśnie przez modlitwę różańcową. W tym właśnie dniu obchodzimy święto Matki Bożej Różańcowej, a dzięki papieżowi Leonowi XIII cały ten miesiąc jest poświęcony Maryi. 13 października 1917 roku Matka Boża ukazała się w Fatimie mówiąc:„Chcę ci powiedzieć, żeby zbudowano tu na moją cześć kaplicę. Jestem Matką Boską Różańcową. Trzeba w dalszym ciągu codziennie odmawiać różaniec. Wojna się skończy i żołnierze powrócą wkrótce do domu”, dodała też: „Niech ludzie już dłużej nie obrażają Boga grzechami, już i tak został bardzo obrażony”.

Pamiętając o tych słowach w każdej parafii naszej diecezji gromadzili się wierni, by przez ręce Maryi wypraszać łaski dla siebie i rodziny. Na zakończenie miesiąca października w łochowskiej parafii wierni mogli uczestniczyć w  koncercie poświęconym Matce Boga. Przeplatając różaniec mogli się włączyć także w piękne pieśni w wykonaniu scholi dziecięcej, młodzieżowej oraz chóru parafialnego. Nie zabrakło także solistów i duetów poszczególnych osób, którzy swoim talentem uświetniali kończący się miesiąc Maryjny.

Wszystkim za zaangażowanie, za dzielenie się swoimi talentami z serca dziękujemy.DSC_0894 DSC_0803 DSC_0804 DSC_0805 DSC_0807 DSC_0810 DSC_0821 DSC_0845 DSC_0848 DSC_0884