Opis produktu

W sobotę 14 października 2017r. zainaugurowano kolejną edycję kursu przygotowującego do posługi lektora.

Blisko 100 młodych mężczyzn naszej diecezji przybyło do Drohiczyna, aby rozpocząć szereg spotkań formacyjnych. Ich zwieńczeniem będzie uroczystość ustanowienia w posłudze lektora. Organizatorem jest Duszpasterstwo Liturgicznej Służby Ołtarza Diecezji Drohiczyńskiej pod kierunkiem ks. Marcina Szymanika.

Spotkanie październikowe miało przede wszystkim charakter organizacyjny, choć nie zabrakło elementu formacyjnego w postaci wykładu ks. prał. Tadeusza Syczewskiego – rektora WSD w Drohiczynie, zatytułowanego „Czym jest liturgia? Godność i świętość liturgii oraz funkcje ministrantów podczas Mszy św. cum populo”.

Zwieńczeniem spotkania była Eucharystia odprawiona w seminaryjnej kaplicy pod przewodnictwem ks. Marcina Szymanika. W homilii przypomniał znaczenie posługi lektora, który pełni rolę „tuby” głoszącej słowo Boże. Ponieważ to słowo ma moc przemieniać życie każdego człowieka, powinno być głoszone z należytym przygotowaniem i szacunkiem.

Kolejne spotkania odbędą się w grupach w wyznaczonych miejscach diecezji drohiczyńskiej.
W Łochowie 4 listopada – uczestniczy z naszej parafii 15 ministrantów.

tekst i zdjęcia – ks. Marcin GołębiewskiInauguracja-kursu-lektorskiego_Drohiczyn_14.10-19 Inauguracja-kursu-lektorskiego_Drohiczyn_14.10-18 Inauguracja-kursu-lektorskiego_Drohiczyn_14.10-17 Inauguracja-kursu-lektorskiego_Drohiczyn_14.10-8 Inauguracja-kursu-lektorskiego_Drohiczyn_14.10-7 Inauguracja-kursu-lektorskiego_Drohiczyn_14.10-6 Inauguracja-kursu-lektorskiego_Drohiczyn_14.10-5 Inauguracja-kursu-lektorskiego_Drohiczyn_14.10-4 Inauguracja-kursu-lektorskiego_Drohiczyn_14.10-3 Inauguracja-kursu-lektorskiego_Drohiczyn_14.10-2