Opis produktu

W niedzielę 20.11.2016r. w Kościele Niepokalanego Serca NMP
w Łochowie po każdej Mszy Świętej była prowadzona zbiórka okularów korekcyjnych i przeciwsłonecznych w ramach ogólnopolskiej akcji „Okulary dla Afryki”.

Okulary są dla mieszkańców Afryki dobrem nieosiągalnym. Dzieci
z wadami wzroku są skazana na złe widzenie przez całe życie. Ogranicza to ich rozwój, edukację oraz odbiera im szansę na normalne życie. Zebrane przez nas okulary w najbliższym czasie trafią do potrzebujących mieszkańców Ugandy, Kamerunu, Tanzanii i Namibi. Zostaną tam zawiezione przez lekarzy okulistów i optyków z Centrum Okulistyki i Optometrii w Bielsku –Białej, którzy byli pomysłodawcami tej akcji i prowadzą ją cyklicznie od 2012 roku.

Jesteśmy dumni, że mogliśmy włączyć się do tej szczytnej zbiórki, i że mieszkańcy Łochowa tak chętnie na nią odpowiedzieli. W czasie akcji zebraliśmy około 300 par okularów. Do działania bardzo ochoczo włączyli się mieszkańcy parafii oraz uczniowie i nauczyciele miejscowych szkół. Akcję wsparli ksiądz proboszcz Roman Kowerdziej oraz ksiądz wikariusz Piotr Jarosiewicz.

Wszystkim bardzo dziękujemy za zaangażowanie w zbiórkę okularów.

Organizatorzy: Jacek Niewiadomski i Jarosław Karmanbeznazwy