Opis produktu

„Wy jesteście solą ziemi. Lecz jeśli sól utraci swój smak, czymże ją posolić?” (Mt 5,13)

W łochowskiej parafii zaczęła się „Solniczka” – program formacyjny przygotowany i oparty o Posynodalną Adhortację Ojca Świętego Papieża Franciszka Amoris Laetitia o miłości w rodzinie. Specjalnie dla małżeństw ks. Robert Grzybowski Dyrektor Szkoły Nowej Ewangelizacji wraz z małżeństwem przygotował cykl siedmiu katechez w których Papież dotyka świeżości małżeństwa. Na pierwszym spotkaniu zostały przedstawione dwie cechy miłość, która ma być cierpliwa – jako jedna z cech Boga który nie daje się ponieść impulsom (Lb 14,18), oraz jako wygórowane żądania wobec drugiej osoby, gdy chcemy by relacje były idealne, żądamy by druga strona była doskonała i stawiamy się w centrum, oczekując że wszystko będzie według naszego wyobrażenia. Kolejna cecha to miłość, która jest łaskawa w tłumaczenia papieża Franciszka życzliwa, wyrażająca się konkretnych czynach, by dawać siebie w sposób szlachetny, obfity, bez miary, czy żądania odpłaty.
Ponadto na dwa tygodnie czyli do kolejnego spotkania przybyłe małżeństwa zostały zaproszone do dynamik względem siebie.
Dziękując za czas, katechezę, świadectwo i konkretne podpowiedzi już dzisiaj zapraszamy na kolejną katechezę 19 lutego na godz. 17.30