Opis produktu

„Waszym celem będzie iść i nieść miłość Bożą do ludzi, zapalać świat ogniem i oziębłe serca zagrzewać i do Boga zwracać. A rozniecicie miłość Bożą wtedy, gdy ją same wśród siebie mieć będziecie. Módlcie się zawsze i wszędzie, bo bez modlitwy tak jak bez powietrza żyć nie można. Niech ustawiczna modlitwa będzie oddechem waszych dusz, a wtedy liczyć możecie na skuteczność waszych prac, ofiar i poświęcenia. Modlitwą i miłością podbijecie świat.”

Sł. B. o. Anzelm Gądek OCD – Założyciel Zgromadzenia

Wizyta Sióstr Karmelitanek od Dzieciątka Jezus w łochowskiej parafii

Z takim hasłem w łochowskiej parafii 4 marca wierni mogli usłyszeć z serc i ust Sióstr Karmelitanek, które przyjechały, by dzielić się tym jak żyją, co robią na co dzień i gdzie posługują. Wspólnotę parafian nawiedziły s. Esperance, s. Samuela z Domu Generalnego oraz s. Iwona, która 10 lat posługiwała w Kamerunie. Dzieląc się świadectwem życia mówiły o charyzmacie, potrzeby obecności sióstr w krajach, gdzie bieda nie pozwala na edukację w szkołach, rozwój kultury i dostęp do opieki zdrowotnej.

Prosiły o modlitwę, by jeśli jest to Boże dzieło nigdy nie zbrakło osób i środków materialnych do coraz to nowych wyzwań i przedsięwzięć. W tym miejscu dziękujemy za obecność, świadectwo, modlitwę siostrom oraz za ofiarność naszym parafianom.

Ks. Piotr Jarosiewicz

Fot. Dk. Eugeniusz Vintow28783608_2039225193021370_4094303681790026072_n dk. Eugeniusz Vintow