„Mama czuwa, Mama wie czego każde dziecko chce…”

19 stycznia 2018 roku dziecięca schola w Łochowie zorganizowała rodzinny wyjazd do Częstochowy, w którym wzięło udział aż 100 osób. W pierwszej kolejności bawiły się w centrum zabaw „Magiczna kraina”, a rodzice i dziadkowie spędzili miło czas rozmawiając przy kawie i herbacie.

Po części rozrywkowej oraz wspólnym posiłku dotarliśmy na Jasną Górę i z wielkim wzruszeniem wszyscy powitali Matkę Bożą Częstochowską w cudownym obrazie. Dziękowali za parafilaną „małą wspólnotę śpiewaków” oraz prosili o dalsze błogosławieństwo i prowadzenie przez muzykę do Jezusa. Każdy przyniósł także w sercu osobiste sprawy i oddał je Mamie, która wie najlepiej czego pragnie jej dziecko.

Mimo zmęczenia wszyscy dzielnie wytrwali do wielkiego rodzinnego kolędowania z Arką Noego w Bazylice Jasnogórskiej, które było głównym celem wyjazdu scholi dziecięcej. Wspólny śpiew kolęd i znanych piosenek Arki Noego napełnił ich ogromną radością. Z całego serca pragniemy podziękować wszystkim rodzicom i dziadkom za pomoc w organizacji wyjazdu, Komisji ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Gminie Łochów za wsparcie finansowe, firmie Robson za ofiarowanie pysznej przekąski na długą drogę oraz panu Stanisławowi Paśnik za bezpieczną podróż. Swoje podziękowania kierujemy także w stronę Tygodnika „Niedziela” za życzliwość i wspaniałą niespodziankę dla dzieci. Nade wszystko dziękujemy jednak Panu Bogu, za to, że dał nam tak wyjątkowy czas i otworzył nasze serca na to, co piękne, dobre i wartościowe.26815359_339059976591498_1204270920921454703_n