Spotkanie odbyło się w łączności z odbywającym się w Rzymie synodem biskupów poświęconym młodzieży. W stolicy naszego kraju miały miejsce dwunastogodzinne rekolekcje pod hasłem „Stadion Młodych: włącz pełnię wiary”. W programie, każdy mógł wybrać coś dla siebie. Była modlitwa, konferencje, świadectwa oraz koncerty, pokazy artystyczne, strefa słowa, inspiracji. Ks. Rafał Jarosiewicz – organizator wydarzenia mówił: „Chcemy łączyć się duchowo z synodem i modlić się w jego intencji.

Młodzi z całej Polski – również z naszej diecezji z Brańska, Sadownego, Łochowa i Węgrowa – spotykali się na największym obiekcie w kraju, na PGE Narodowym. Scena miała formę wyrastającego z ziemi krzyża. To też symbol, który młodych Polaków zebrał się przy krzyżu w stulecie niepodległości

Spotkanie rozpoczęło się w się w samo południe spektakularnym wydarzeniem: grupa 20 sióstr zakonnych z różnych zgromadzeń wjechała na płytę stadionu na motorach wwożąc oryginalną, słynącą łaskami Pietę z sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Skrzatuszu, w diecezji koszalińsko–kołobrzeskiej, gdzie odbywają się diecezjalne spotkania młodych. Program realizowany był w kilku strefach. Zasadnicze jego elementy przewidziane są na scenie głównej na płycie stadionu. Uczestnicy wysłuchali 5 konferencji: Marcina Jakimowicza, Mady Plucner, abp. Grzegorza Rysia, Marcina Zielińskiego oraz Andrzeja Sowy „Koguta”. Wystąpili muzycy: TGD, Wyrwani z Niewoli, ks. Kuba Bartczak, Bęsiu, Gospel Rain, Chór dla Jezusa, Exodus15, Muode Koty czy Full Power Spirit.

O godz. 19.00 odprawiona została Eucharystia, której przewodniczył metropolita warszawski kard. Kazimierz Nycz, a homilię wygłosi biskup koszalińsko–kołobrzeski Edward Dajczak. Uczestnicy będą też mogli modlić się Koronką do Miłosierdzia Bożego o godz. 15 oraz wziąć udział w adoracji i w modlitwie uwielbienia.Pojawiły się też świadectwa oraz wyjątkowy spektakl rysowania piaskiem, połączony z muzyką.

Oprócz sceny głównej zorganizowana zostanie również tzw. Strefa Słowa – druga scena w galerii stadionu. Tam przez cały czas spotkania głoszone były krótkie konferencje i świadectwa. Posłuchać było można m.in. o. Jose Maniparambila, ks. Dominika Chmielewskiego, Patrycji Hurlak, Henryka Krzoska, Adama Woronowicza, ks. dr. Tomasza Bielińskiego, Dominiki Figurskiej, ks. dr. hab. Piotra Kieniewicza, Marii Śpikowskiej (córki „Litzy”), ks. dr. hab. Tomasza Szałandy, Antoniego Tompolskiego, Hanny Honisz, Krzysztofa Gawrysiaka, s. Anny Marii Pudełko i ks. Michała Misiaka.

Tych i innych jeszcze gości Stadionu Młodych spotkać było można również w dwóch tzw. „Strefach Inspiracji”, zorganizowanych na płycie stadionu oraz na trybunie. Było tam można zadać im indywidualne pytania i porozmawiać.Na PGE Narodowym było również specjalne miejsce, w którym odbywała adoracja Najświętszego Sakramentu oraz miejsca wyznaczone na sakrament pokuty i pojednania.

43351634_2191794114431143_7707870823343718400_n

43326506_2191793677764520_2571573610774790144_n

ks. Piotr Jarosiewicz